دامنه‌ی دینامیکی دوربین چیست و چه اهمیتی در فیلمبرداری دارد؟

۱۴ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۰ ۱۵ بهمن ۱۴۰۰

تا امروز هفت قسمت از مجموعه‌ ویدیوهای آموزش کار با اپلیکیشن LumaFusion را با هم تماشا کردیم. اول از همه با ویژگی‌های کلی و امکانات این ابزار خوب ویرایش ویدیو آشنا شدیم، سپس در قسمت دوم به سراغ ویژگی تایم‌لاین رفتیم و در قسمت سوم و چهارم به اعمال تغییرات روی ویدیو و کات سر ضرب پرداختیم. سپس، در قسمت پنجم به سراغ تکنیک Masking رفتیم و در نهایت در قسمت‌های ششم و هفتم به تکنیک لرزشگیر و اصلاح رنگ پرداختیم.

اما در طول ساخت و انتشار این مجموعه ویدیوها، بسیاری از شما از ما سؤال پرسیده بودید که Log در فیلمبرداری به چه معناست؟ به همین خاطر تمرکزمان را در ویدیوی امروز روی توضیح لاگ گذاشته‌ایم. برای درک مفهوم لاگ، در ابتدا باید با اصطلاح Dynamic Range یا دامنه‌ی دینامیکی آشنا شویم.

دامنه‌ی دینامیکی به نسبت تاریک‌ترین قسمت تصویر به روشن‌ترین قسمت تصویر می‌گویند. هر چه دوربین شما دامنه‌ی دینامیکی بالاتری داشته باشد، به طور همزمان در روشن‌ترین قسمت تصویر و تاریک‌ترین قسمت تصویر جزئیات بیشتری می‌بینید.

دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری، وقتی می‌خواهند تصاویر را روی مانیتور به نمایش بگذارند، ناچارند دامنه‌ی دینامیکی را فشرده کنند. اما اگر دوربین شما توانایی تصویربرداری به صورت Log را داشته باشد، این فشردگی به صورت منظم‌تری انجام می‌شود. در این صورت کیفیت و جزئیات بسیار بیشتری در تصاویر خود خواهید داشت. حالا سؤال اینجاست که کاربرد تصویربرداری به صورت Log در چه جاهایی است؟

برای پی بردن به این موضوع از شما دعوت می‌کنیم که ویدیوی ما را تماشا کنید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما