image-holder

بزرگترین و مهم‌ترین بازی‌های سال 2024 که منتظرشان هستیم

سال ۲۰۲۳ در تاریخ صنعت بازی به‌عنوان یکی از پربارترین و بزرگترین سال‌ها ثبت خواهد شد. در حالی که چند سال گذشته، در نتیجه‌ی اتفاقاتی مثل یک پاندمی و شروع نسل جدید کنسولی، تک و توک با بازی به درد بخور روبرو می‌شدیم، بالاخره در سال ۲۰۲۳ آن‌قدر بازی شگفت‌انگیز مقابل‌مان گذاشته شد که تا چند سال آینده حتی توانایی تجربه‌ی همه‌یشان را هم نخواهیم داشت. با ورود به سال میلادی جدید، می‌خواهیم تعدادی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۴ را معرفی کنیم.

این طور که به نظر می‌رسد، این جریان کم و بیش در سال آینده‌ی میلادی هم ادامه پیدا خواهد کرد. اگر همین حالا می‌توانیم لیستی از پنجاه بازی بزرگ و جذاب سال ۲۰۲۴ تهیه کنیم، در حالی که هنوز حتی به سال جدید میلادی ورود هم نکرده‌ایم، یعنی با سال خوبی طرف هستیم. خوشبختانه بسیاری از شرکت‌ها به رونمایی بازی‌هایشان نزدیک‌تر به زمان عرضه روی آورده‌اند و بازی‌های خود را بعضا چند ماه قبل از عرضه معرفی می‌کنند.

مطمئنیم که بسیاری از بازی‌های بزرگ ۲۰۲۴ حتی هنوز رونمایی هم نشده‌اند و احتمالا سونی در چند ماه آینده یکی دو مراسم و رویداد برای معرفی بازی داشته باشد و پس از آن هم در سامر گیم فست (حالا که دیگر E3 وجود ندارد) با مجموعه‌ای از بازی‌های دیگر برای سال ۲۰۲۴ روبرو شویم.

ابتدای ۲۰۲۴ با تکن ۸ شروع می‌شود تا در کمتر از یک سال، یک استریت فایتر جدید، یک مورتال کامبت جدید و یک تکن جدید داشته باشیم. یاکوزا ۸ همزمان با تکن ۸ می‌آید که از یک بازی اکشن به یک بازی نوبتی تبدیل شده و چند روز پس از آن، پرسونا ۳ هم که در همین ژانر نقش‌آفرینی نوبتی ژاپنی عرضه می‌شود تا ابتدای سال با بازی‌های طولانی و بزرگ پر شوند.

سازندگان سری بتمن آرکام بعد از هشت سال بالاخره با بازی اکشن چند نفره‌ی جوخه‌ی انتحار (Suicide Squad) برمی‌گردند که به نظر به‌درد نمی‌خورد، اما کیفیت وحشتناک بالایی دارد. فاینال فانتزی ۷ ریبرث، قسمت دوم سه‌گانه‌ی بازسازی فاینال فانتزی ۷ قرار است همان حول عرضه شود و سونی هم برای ابتدای ۲۰۲۴ یک بازی اکشن سامورایی به اسم «خیزش رونین» تدارک دیده است.

در حال حاضر هم انتظار داریم تا پایان سال ۲۰۲۴ با بازی‌های بزرگی مثل «هل‌بلید ۲» و «دث استرندینگ ۲» ختم شود، اما نمی‌توانیم از عرضه‌ی قطعی‌شان هم در سال ۲۰۲۴ صحبت کنیم.

لیست ادامه را در طول سال و با معرفی بازی‌های بیشتر در سال ۲۰۲۴ و مشخص شدن تاریخ انتشار بازی‌ها، به‌روزرسانی خواهیم کرد، در نتیجه شاید بخواهید این صفحه را ذخیره کنید و هر چند وقت یک بار به آن سر بزنید.

بخوانید: ۵۰ بازی برتر سال ۲۰۲۳؛ از قلمروهای فراموش شده تا اعماق تاریک دریاچه‌ی کالدرون

مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۴


۱۸ ژانویه / ۲۸ دی ۱۴۰۲

Prince of Persia: The Lost Crown

تهیه‌کننده: Ubisoft / سازنده: Ubisoft Montpellier
سبک: سکوبازی اکشن
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری، نینتندو سوییچ، کامپیوتر

بازی Prince of Persia the lost crown از بازی‌های 2024

از عرضه‌ی آخرین قسمت مجموعه بازی‌های «شاهزاده‌ی پارسی» سال‌ها می‌گذرد و بازگشت این مجموعه قرار است با یک بازی سکوبازی اکشن رقم بخورد. بازی «شاهزاده‌ی پارسی: تاج گمشده» ادغامی از اکشن و مبارزات با غولآخرها و سکوبازی دوبعدی را در خود جای داده است و با اینکه حتی از نظر هنری و بصری هم چندان چنگی به دل نمی‌زند، نمی‌توانیم این نکته را هم انکار کنیم که سرگرم‌کننده به نظر می‌رسد. اما دوست داشتیم بازگشت شاهزاده‌ی پارسی باشکوه‌تر صورت می‌گرفت. با این حال، بدیهی است که بازگشت شاهزاده پارسی به هر نحوی یکی از بازی‌های مورانتظار ما در سال ۲۰۲۴ باشد.

بخوانید: بازی جدید شاهزاده‌ی پارسی برای کنسول‌ها و کامپیوتر معرفی شد؛ تریلر آن را تماشا کنید
ببینید: ویدیوی گیم‌پلی Prince of Persia: The Lost Crown بازی را معرفی می‌کند

۱۹ ژانویه / ۲۹ دی ۱۴۰۲

Another Code Recollection

تهیه‌کننده: Nintendo / سازنده: Cing
سبک: ماجراجویی
پلتفرم‌ها: نینتندو سوییچ

بازی another code recollection از بازی‌های سال 2024

سری Another Code شامل دو بازی ماجراجویی قدیمی روی کنسول دستی نینتندو دی‌اس و پس از آن نینتندو وی بود؛ بازی‌هایی که به خوبی از قابلیت‌های خاص کنسول‌های نینتندو برای ارایه‌ی پازل‌ها و معماهای مختلف استفاده کرده بودند. همان دو بازی و قصه و معماهایش از پایه برای نینتندو سوییچ بازسازی شده‌اند و قابلیت‌های سوییچ هم در بازطراحی آن در نظر گرفته شده است. بازی اصلی هم معماهای سرگرم‌کننده‌ای داشت و هم قصه‌ی درگیرکننده‌ای تعریف می‌کرد و دیدن نسخه‌ای بسیار باکیفیت‌تر از آن، ما را خوشحال کرده است.

بخوانید: مجموعه‌ی Another Code برای نینتندو سوییچ معرفی شد؛ تریلر آن را تماشا کنید

۱۹ ژانویه / ۲۹ دی ۱۴۰۲

The Last of Us Part II Remastered

تهیه‌کننده: Sony Interactive Entertainment / سازنده: Naughty Dog
سبک: ماجراجویی اکشن
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵

بازی the last of us part ii remastered از بازی‌های سال ۲۰۲۴

بی‌شوخی می‌گوییم، ما ساعت‌ها زمان گذاشتیم و تریلرها و اسکرین‌شات‌های این نسخه‌ی بازسازی شده از «لست آو آس ۲» را با بازی اصلی مقایسه کردیم و هیچ تغییری در آن‌ها ندیدیم. لست آو آس ۲ یک آپدیت رایگان پلی‌استیشن ۵ هم دریافت کرده بود که بازی را با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه اجرا می‌کرد و نمی‌دانیم این نسخه چه چیز بیشتری قرار است ارایه دهد. در نتیجه برای توجیه فروش دوباره‌ی لست آو آس ۲، با مجموعه‌ای از حالت‌های مختلف مثل یک بخش که در آن موج به موج با شخصیت‌های مختلف دشمن شکست می‌دهید یا بخش صحنه‌های حذف شده و این‌ها روبرو شده‌ایم. ولی هنوز هم در نظرمان لست آو آس ۲ نیازی به این نسخه نداشت.

بخوانید: بازسازی لست آو آس ۲ با مجموعه‌ای از پیشرفت‌ها برای PS5 معرفی شد؛ تریلر آن را ببینید

۲۵ ژانویه / ۵ بهمن ۱۴۰۲

Apollo Justice Ace Attorney Trilogy

تهیه‌کننده: Capcom / سازنده: Capcom
سبک: ماجراجویی
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ، کامپیوتر

بازی apollo justice ace attorney

سری بازی‌های «وکیل تک» (Ace Attorney) که بیشتر آن‌ها را با نام شخصیت اصلی‌اش یعنی «فینیکس رایت» می‌شناسیم، مجموعه‌ای از بازی‌های ماجراجویی اشاره و کلیک ساخته‌ی کپ‌کام هستند که عرضه‌شان به کنسول‌های دستی قدیمی گیم‌بوی و نینتندو دی‌اس بازمی‌گردد. کپ‌کام چند وقتی است که در حال بازسازی و عرضه‌ی این بازی‌ها در بسته‌های مختلف است. بسته‌ی سه‌گانه‌ی Apollo Justice: Ace Attorney بازی‌های چهارم تا ششم این سری را در خود جای داده است. بازی‌های این بسته همگی باکیفیت بسیار بالاتری از نسخه‌های اصلی اجرا می‌شوند و چه طراحی‌های دوبعدی و چه مدل‌های سه‌بعدی‌شان بازسازی شده است و می‌خواهند تجربه‌ی شایسته‌ای را از بازی‌های این مجموعه در سال ۲۰۲۴ ارائه کنند.


۲۶ ژانویه / ۶ بهمن ۱۴۰۲

Tekken 8

تهیه‌کننده: Bandai Namco Entertainment / سازنده: Bandai Namco Entertainment
سبک: مبارزه‌ای
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی tekken 8 از بازی‌های 2024</p>

هشتمین شماره در سری بازی‌های تکن قرار است از بزرگترین بازی‌های مبارزه‌ای تاریخ و یکی از بهترین بازی‌های مبارزه‌ای سال ۲۰۲۴ باشد. شرکت بازی‌سازی باندای نامکو ضمن حفظ اساس گیم‌پلی اصلی تکن ۷ که بعد از سال‌ها آپدیت به بهترین نسخه‌ی گیم‌پلی تکن رسیده بود، چند مکانیک و سیستم جدید هم به این گیم‌پلی اضافه کرده تا بازی حتی سریع‌تر و تهاجمی‌تر شود. تمام شخصیت‌های تکن ۸ از ابتدا و بالاترین سطح کیفیت برای کنسول‌های نسل جدید طراحی شده‌اند و بازی گرافیکی شگفت‌انگیز دارد. مجموعه‌ای از حالت‌های مختلف مثل حالت داستانی سینمایی، حالت قصه‌ی آرکید، حالت‌های آرکید قدیمی و گوست مود و شخصی‌سازی هم تکن ۸ را به کامل‌ترین شماره‌ی سری تبدیل کرده‌اند.

ببینید: تمام تریلرهای شخصیت‌های تکن ۸
بخوانید: تکن از صفر تا صد؛ تولد بزرگ‌ترین مجموعه مبارزه‌ای سه‌بعدی

۲۶ ژانویه / ۶ بهمن ۱۴۰۲

Like a Dragon: Infinite Wealth

تهیه‌کننده: SEGA / سازنده: Ryu ga Gotoku Studio
سبک: نقش‌آفرینی
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری،‌ کامپیوتر

بازی like a dragon infinite wealth

یاکوزا ۸ (با نام غربی Like a Dragon: Infinite Wealth) روند قسمت قبلی سری بازی‌های یاکوزا را دنبال می‌کند؛ یعنی با یک نقش‌آفرینی نوبتی ژاپنی طرف هستیم. در حالی که شخصیت اصلی سری بازی‌های یاکوزا تغییر کرده و قصه‌ی «کازوما کیریو» به پایان رسیده بود، پس از نزدیک به ده سال این شخصیت را دوباره بازگردانده و او را به یکی از دو شخصیت اصلی یاکوزا ۸ تبدیل کرده‌اند. مبارزات نوبتی و نقش‌آفرینی یاکوزا ۸ به‌قدری سرگرم‌کننده و جذاب هستند که نمی‌خواهید از پایشان بلند شوید و در عین حال هم بازی آن‌قدر محتوا دارد که بتوانید اندازه‌ی یکی دو سال این بازی تک‌نفره‌ی داستان‌محور را پشت سر هم بازی کنید و باز هم محتوای جدید ببینید. نام یاکوزا کافی است تا یاکوزا ۸ را در میان بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۴ قرار دهیم.

بخوانید: از سیستم مبارزات تا کلاس‌ها؛ اطلاعات جدیدی از یاکوزا ۸ منتشر شد
بخوانید: از دارت تا کارائوکه؛ از جزئیات برخی مینی‌گیم‌های یاکوزا ۸ رونمایی شد

۱ فوریه / ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

Granblue Fantasy ReLink

تهیه‌کننده: Cygames / سازنده: Cygames
سبک: نقش‌آفرینی اکشن
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، کامپیوتر

بازی granblue fantasy relink از بهترین بازی‌های 2024

چند سالی است که از بازی اکشن نقش‌آفرینی Granblue Fantasy ReLink می‌شنویم و بالاخره قرار است این بازی که ساختش در دو استودیو دست به دست شده، عرضه شود. بازی در دنیای Granblue Fantasy اتفاق می‌افتد که یک دنیای فانتزی بزرگ در ژاپن است که هیچ کس بیرون از ژاپن چیزی از آن نمی‌داند. با این حال، گیم‌پلی و طراحی‌های بصری و هنری Granblue Fantasy ReLink به‌خودی خود بازی را جذاب کرده‌اند. در بازی کنترل چند شخصیت که هر کدام مهارت‌های مختلف خود را دارند را برعهده می‌گیرید و حتی امکان آنلاین تجربه کردن این بازی هم وجود دارد. مبارزات بازی را پلاتینیوم گیمز طراحی کرده است، در نتیجه می‌دانیم بازی هر چه باشد، اکشن‌اش خوب است.

ببینید: تریلر گیم‌پلی Granblue Fantasy: ReLink

۲ فوریه / ۱۳ بهمن ۱۴۰۲

Jujutsu Kaisen Cursed Clash

تهیه‌کننده: Bandai Namco Entertainment / سازنده: Byking
سبک: مبارزه‌ای
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری،‌ کامپیوتر

بازی jujutsu kaisen cursed clash

اولین بازی کنسولی سری محبوب «جوجوتسو کایسن» یک بازی مبارزه‌ای سه‌بعدی است که در آن، دو شخصیت در مقابل دو شخصیت دیگر قرار می‌گیرند. با اینکه بازی یک بخش داستانی و حالت‌های مختلف دارد، اما نباید انتظار چیزی بیشتر از یک زمین مبارزه و چند شخصیت را از آن داشته باشید. اساسا از بین شخصیت‌های جوجوتسو کایسن تعدادی را انتخاب می‌کنید، به مبارزه می‌برید و پشت سر هم قدرت‌های مختلف آن‌ها را اجرا می‌کنید و احتمالا طولی نمی‌کشد تا بازی دیگر محتوای بیشتری برای ارایه نداشته باشد. با این حال، اگر طرفدار جوجوتسو کایسن هستید و به دنبال بازی‌ای در دنیای آن می‌گردید، گزینه‌ی دیگری ندارید.

ببینید: گوجو ساتورو در تریلر جدید Cursed Clash مکانیک‌های گیم‌پلی را توضیح می‌دهد

۲ فوریه / ۱۳ بهمن ۱۴۰۲

Persona 3 Reload

تهیه‌کننده: Atlus / سازنده: Team Zero
سبک: نقش‌آفرینی ژاپنی
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی persona 3 reload از بازی‌های 2024

سومین قسمت اصلی مجموعه بازی‌های نقش‌آفرینی «پرسونا» جان تازه‌ای به این سری بخشید. این بازی که عرضه‌اش به پلی‌استیشن ۲ بازمی‌گردد، قرار است در قالب نسخه‌ای بازسازی شده دوباره عرضه شود. از یک بازسازی بزرگ هم صحبت می‌کنیم و اساسا یک بازی پرسونا کاملا جدید از پایه با داستان پرسونا ۳ ساخته شده است. با این حال، تلاش بسیاری شده است تا Persona 3 Reload از همه لحاظ به نسخه‌ی اصلی وفادار باشد و چه طراحی بصری آن و چه بخش‌های اصلی گیم‌پلی، دنباله‌رو همان نسخه‌ی اصلی پلی‌استیشن ۲ هستند.

بخوانید: بازسازی بازی نقش‌آفرینی پرسونا ۳ معرفی شد؛ تریلر آن را تماشا کنید
ببینید: تریلر جدید بازسازی پرسونا ۳ به قهرمان داستان می‌پردازد

۲ فوریه / ۱۳ بهمن ۱۴۰۲

Suicide Squad: Kill the Justice League

تهیه‌کننده: Warner Bros Games / سازنده: Rocksteady Studios
سبک: اکشن سوم شخص
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی suicide squad kill the justice league از بازی‌های 2024

پس از موفقیت بسیار بزرگ سری بازی‌های «بتمن آرکام»، انتظار نداشتیم تا استودیوی بازی‌سازی راک‌استدی هشت سال را صرف ساخت یک بازی اکشن بی‌کله کند که از پایه و اساس برای آنلاین بازی کردن طراحی شده است. بازی Suicide Squad: Kill the Justice League یک تیراندازی سوم شخص اکشن چند نفره است که فعلا حتی نمی‌توان آن را آفلاین بازی کرد. در نقشه‌ی بازی گشت و گذار و در این میان به هر چه چشمتان می‌خورد شلیک می‌کنید. طراحی دقیق مراحل بتمن آرکام کجا و این گیم‌پلی خلاقانه که حول گرفتن اسکین و سلاح با درجه‌های کمیابی مختلف طراحی شده است کجا. با متاسفانه کیفیت ارایه‌ی بازی و طراحی هنری و نویسندگی‌اش به نظر به‌خوبی همان سری آرکام است و احتمالا باید بازی‌اش کنیم.

ببینید: تریلر جدید گیم‌پلی بازی Suicide Squad به حالت کوآپ می‌پردازد
ببینید: ویدیوی ۲۰ دقیقه‌ای جدید بازی Suicide Squad امیدوارکننده به نظر می‌رسد

۸ فوریه / ۱۹ بهمن ۱۴۰۲

Helldivers 2

تهیه‌کننده: Sony Interactive Entertainment / سازنده: Arrowhead Game Studios
سبک: اکشن سوم شخص
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، کامپیوتر

بازی helldivers 2

شماره‌ی نخست بازی «هل‌دایورز» (Helldivers) یک بازی چند نفره‌ی آنلاین وحشتناک سخت بود که در آن به همراه دوستان خود به کشتن هیولاهای مختلف مشغول می‌شدید. انتخاب درست سلاح‌ها و مهارت‌ها و استفاده‌ی دقیق و به‌جا از آن‌ها لازمه‌ی پیشرفت در بازی بود و پس از اینکه در بازی مهارت پیدا می‌کردید، هل‌دایورز به یکی از لذت‌بخش‌ترین بازی‌های اکشن چند نفره تبدیل می‌شود. شماره‌ی دوم بازی با بودجه‌ی بسیار بالاتری از قسمت اول ساخته می‌شود و این بار به جای دوربین ایزومتریک و مدل‌های ساده‌ی شخصیت‌ها، با یک دوربین سوم شخص و محیط‌ها و دشمنان بزرگتر و باکیفیت‌تر طرف هستیم، ضمن اینکه گیم‌پلی از همه لحاظ گسترش پیدا کرده است و همین باعث شده تا آن را در فهرست بزرگترین و مهم‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۴ قرار دهیم.

بخوانید: اطلاعات جدیدی از گیم‌پلی Helldivers 2 و تاریخ انتشار آن مشخص شد

۱۳ فوریه / ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

Banishers: Ghosts of New Eden

تهیه‌کننده: Focus Entertainment / سازنده: Don’t Nod
سبک: نقش‌آفرینی اکشن
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی banishers ghosts of new eden

سازندگان بازی «ومپایر» (Vampyr)، یا شاید بهتر باشد بگوییم خالقان سری Life is Strange، در بازی جدیدشان سراغ سبکی متفاوت رفته‌اند. بازی Banishers یک نقش‌آفرینی اکشن سوم شخص است که در آن کنترل دو شکارچی روح را به‌دست می‌گیرید. این دو شخصیت اصلی هر کدام قدرت‌های مخصوص به خود را دارند که در مبارزات باید نسبت به موقعیت، از آن‌ها استفاده کنید. بازی یک نقش‌آفرینی است و نه‌تنها چگونگی پیشرفت شخصیت و قدرت‌هایشان را در اختیار خودتان است، بلکه با انتخاب دیالوگ‌های مختلف روی داستان بازی نیز تاثیر می‌گذارید. این بازی با نمایش‌هایش نوید اثری را داده که می‌توان در میان بازی‌های موردانتظار سال ۲۰۲۴ به آن امیدوار بود.

بخوانید: بازی نقش‌آفرینی Banishers از سازندگان Vampyr معرفی شد؛ تریلر آن را ببینید

۱۳ فوریه / ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

Tomb Raider I-III Remastered

تهیه‌کننده: Aspyr / سازنده: Aspyr، Crystal Dynamics
سبک: ماجراجویی اکشن
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری، نینتندو سوییچ

بازی tomb raider i ii iii remastered

بازی‌های کلاسیک «توم ریدر» (Tomb Raider) قرار است در قالب یک بسته‌ی بازسازی شده، روی کنسول‌ها عرضه شوند. البته که این بازسازی‌ها چیز زیادی از نسخه‌های اصلی را تغییر نداده‌اند و حال و هوا و طراحی‌های بصری نسخه‌های اصلی توم ریدر حفظ شده است. بسته‌ی Tomb Raider I-III Remastered بازی‌ها را با وضوح تصویر بالاتر، کیفیت بافت بیشتر و کنترل راحت‌تر اجرا می‌کند و همین. نکته‌ی مهم درباره‌ی این بسته، حفظ نسخه‌های اصلی سه‌گانه‌ی اصلی توم ریدر روی پلتفرم‌های مدرن است و نه چیزی بیشتر.

بخوانید: سه‌گانه‌ی اصلی توم ریدر برای پلتفرم‌های مدرن بازسازی می‌شود؛ گیم‌پلی آن را ببینید

۱۳ فوریه / ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

Ultros

تهیه‌کننده: El Huervo / سازنده: El Huervo
سبک: مترویدوانیا
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، کامپیوتر

بازی ultros

اولین چیزی که با دیدن بازی «اولتروس» (Ultors) به آن جذب می‌شوید، طراحی‌های هنری خاص و اسید-مانندش است. به وضوح مخدرها نقش مهمی چه در پروسه‌ی ساخت اولتروس و چه در تجربه‌ی آن داشته‌اند و تصور می‌کنیم سازندگان بازی هم بخواهند با بازی‌شان حس خاصی که در ذهن داشته‌اند را در مخاطب تداعی کنند. این‌ها به کنار، بازی اولتروس یک مترویدوانیا اکشن دوبعدی است؛ یعنی از آن دسته بازی‌ها که باید در نقشه‌ی آن به دنبال آیتم‌ها و راه‌های مخفی برای پیشرفت باشید. مبارزات بازی هم چه با دشمنان معمولی و چه با غولآخرها بسیار سرگرم‌کننده طراحی شده‌اند و به نظر می‌رسد با یک مترویدوانیا عالی طرف باشیم.


۱۶ فوریه / ۲۷ بهمن ۱۴۰۲

Skull and Bones

تهیه‌کننده: Ubisoft / سازنده: Ubisoft Singapore
سبک: اکشن سوم شخص آنلاین
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی skull and bones

پس از فراز و نشیبی چند ساله، یوبی‌سافت بالاخره قرار است بازی «جمجمه و استخوان‌ها» (Skull & Bones) را عرضه کند. این بازی که از زمان توسعه‌اش بارها تغییر شکل پیدا کرده، در حال حاضر یک بازی اکشن چند نفره‌ی آنلاین در دنیای دزدان دریایی با مکانیک اصلی مبارزات دریایی «اساسینز کرید ۴» است. به همراه دوستانتان در دریا مشغول مبارزه با کشتی‌هایی می‌شوید که خودتان شخصی‌سازی کرده و ارتقا داده‌اید. با اینکه مکانیک مبارزات دریایی اساسینز کرید ۴ عالی از آب در آمده بود، نمی‌دانیم آیا قرار است این مکانیک به تنهایی برای یک بازی آنلاین کافی باشد یا نه. همین که بازی عرضه می‌شود و دیگر قرار نیست درباره‌اش بشنویم برایمان کافی است.

ببینید: ویدیوی گیم‌پلی Skull and Bones روند و قابلیت‌های بازی را نشان می‌دهد
ببینید: تریلر سینمایی Skull & Bones

۲۸ فوریه / ۹ اسفند ۱۴۰۲

Brothers a Tale of Two Sons Remake

تهیه‌کننده: ۵۰۵ Games / سازنده: Avantgarden
سبک: ماجراجویی
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی brothers tale of two sons remake

سازندگان بازی‌های معروف It Takes Two و A Way Out که هر دو بازی‌های دو نفره‌ی محض هستند، سال‌ها پیش کار خود را با یک بازی ماجراجویی دو نفره‌ی دیگر به اسم «برادران: داستان دو پسر» (Brothers: A Tale of Two Sons) شروع کردند. البته که در این بازی به جای اینکه دو نفره دو شخصیت را کنترل کنید، با هر آنالوگ دسته یک برادر را کنترل می‌کنید و به حل معماهای مختلف مشغول می‌شوید. بازسازی بازی برادران کیفیت آن را بسیار بالا برده است و بازی هم‌چنین داستان بسیار خوبی دارد، در نتیجه اگر نسخه‌ی اصلی را بازی نکرده‌اید بد نیست این بازسازی را تجربه کنید.

بخوانید: بازسازی Brothers: A Tale of Two Sons زمستان امسال عرضه خواهد شد؛ تریلر آن را ببینید

۲۹ فوریه / ۱۰ اسفند ۱۴۰۲

Final Fantasy VII Rebirth

تهیه‌کننده: Square Enix / سازنده: Square Enix
سبک: نقش‌آفرینی اکشن
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵

Final Fantasy 7 Rebirth

احتمالا می‌دانید که پروژه‌ی بزرگ بازسازی معروف‌ترین و بزرگ‌ترین قسمت فاینال فانتزی قرار است در قالب یک سه‌گانه ارایه شود. قسمت نخست این سه‌گانه چند سال پیش با نام «فاینال فانتزی ۷ ریمیک» عرضه شد و حالا دنباله‌ی آن به نام «فاینال فانتزی ۷ ریبرث» (Final Fantasy 7 Rebirth) قرار است آن داستان را ادامه دهد و یکی از بزرگترین و مهم‌ترین بازی‌های ۲۰۲۴ را در مقابل بازیکنان بگذارد. انتظار داشتیم پس از پایان بخش نخست داستان، با یک نقشه‌ی باز و بزرگ روبرو شویم و این اتفاق در ریبرث رخ داده است. مبارزات عالی قسمت نخست بزرگتر شده‌اند و حالا می‌توان با شخصیت‌های مختلف حرکات ویژه اجرا کرد. ضمن اینکه داستان هم حسابی گسترش پیدا کرده است و حتی طرفداران بازی اصلی هم نمی‌دانند قرار است چه اتفاقی بیافتد.

بخوانید: اطلاعات جدیدی از جهان و گیم‌پلی Final Fantasy VII Rebirth منتشر شد
بخوانید: از شخصیت‌ها تا مبارزات؛ جزئیات جدیدی از Final Fantasy VII Rebirth منتشر شد
ببینید: تریلر اعلام تاریخ انتشار Final Fantasy VII Rebirth

۵ مارس / ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

Life by You

تهیه‌کننده: Paradox Interactive / سازنده: Paradox Tectonic
سبک: شبیه‌سازی، استراتژی
پلتفرم‌ها: کامپیوتر

بازی life by you

در حالی که الکترونیک آرتز دهه‌هاست با سری بازی‌های «سیمز» خود امکان شبیه‌سازی زندگی افراد مختلف را در قالب یک بازی فراهم کرده است، این سری قرار است به‌زودی با چند رقیب روبرو شود که یکی از آن‌ها Life by You است. تغییر بزرگی که بازی Life by You در مقایسه با سیمز دارد، دسترسی همزمان به یک شهر بزرگ مثل کاری است که سال‌ها پیش در سیمز ۳ به شکلی ساده انجام شده بود. شخصیت‌ها در Life by You زندگی بزرگتری دارند و در مقیاس شهر به فعالیت‌های مختلف مشغول می‌شوند، اما پایه و اساس هنوز همان سیمز است؛ آن هم یک سیمز نه‌چندان زیبا و بی‌روح.

بخوانید: بازی Life by You می‌آید تا با سیمز رقابت کند؛ تیزر کوتاه آن را ببینید

۸ مارس / ۱۸ اسفند ۱۴۰۲

Unicorn Overlord

تهیه‌کننده: Atlus / سازنده: Vanillaware
سبک: نقش‌آفرینی تاکتیکی
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، نینتندو سوییچ

بازی unicorn overlord

استودیوی Vanillaware که با بازی‌های دوبعدی خود مثل Dragon’s Crown و ۱۳ Sentinels حسابی معروف شده است، هنر خود در ارایه‌ی بهترین طراحی‌های دوبعدی را این بار به یک نقش‌آفرینی تاکتیکی آورده است. با یک نقش‌آفرینی بزرگ طرف هستیم که در آن شخصیت‌های مختلفی در اختیار دارید و آن‌ها را ارتقا می‌دهید و در عین حال هم داستانی پر فراز و نشیب را دنبال می‌کنید. مبارزات در بازی Unicorn Overlord به صورت نوبتی و تاکتیکی انجام می‌شود و در آن‌ها کنترل مجموعه‌ی بزرگی از واحدها را در اختیار دارید. بازی حتی یک بخش آنلاین چند نفره دارد تا برای مدتی طولانی حتی پس از تمام شدن داستان هم سرگرم‌تان نگه دارد. افرادی که آثار این استودیو را تجربه کرده‌اند، احتمالاً درک خواهند کرد که چرا این بازی را در میان مورد انتظارترین بازی‌های ۲۰۲۴ گذاشته‌ایم.


۲۰ مارس / ۱ فروردین ۱۴۰۳

Alone in the Dark

تهیه‌کننده: THQ Nordic / سازنده: Pieces Interactive
سبک: ماجراجویی اکشن
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی alone in the dark از بهترین بازی‌های 2024

از عرضه‌ی آخرین شماره‌ در سری بازی‌های «تنها در تاریکی» سال‌ها می‌گذرد و بازی جدید این مجموعه که نامش همان Alone in the Dark است، یک بازنگری بر اولین قسمت این مجموعه بازی‌هاست. بازی شما را در نقش یک کارآگاه و یک شخصیت دیگر قرار می‌دهد که در جست‌وجوی یک نفر به عمارتی می‌روند و در آن جا با هیولاهای مختلف روبرو می‌شوند. بازی دوربین ثابت سری تنها در تاریکی را با یک دوربین سوم شخص روی شانه مثل رزیدنت اویل‌های جدید جایگزین کرده است. انتظار داریم تا مثل گذشته با ادغامی از معماهای مختلف و گشت و گذار و کمی هم مبارزه روبرو شویم. اینکه آیا بازی تجربه‌ی ترسناکی خوبی مثل گذشته ارایه می‌دهد یا نه را تا تجربه‌اش نکنیم، نمی‌توان گفت.

بخوانید: تاریخ انتشار بازی Alone in the Dark مشخص شد؛ تریلر آن را تماشا کنید

۲۲ مارس / ۳ فروردین ۱۴۰۳

Dragon’s Dogma 2

تهیه‌کننده: Capcom / سازنده: Capcom
سبک: نقش‌آفرینی اکشن
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی dragons dogma 2 از بهترین بازی‌های 2024

کارگردان سری بازی‌های «دویل می کرای» سال‌ها پیش یک بازی اکشن فانتزی به نام Dragon’s Dogma طراحی و عرضه کرده بود که طی آن، بازی‌کننده‌ها می‌توانستند تیمی از شخصیت‌های مختلف را طراحی کنند و در نقشه‌ای کوچک به فتح سیاهچال‌های مختلف بپردازند. جذاب‌ترین بخش Dragon’s Dogma مبارزات عالی آن بودند که بازی‌کننده را مجبور می‌کردند در مواجهه با هر نوع دشمن، تاکتیک‌های متفاوتی را به کار بگیرند. قسمت دوم Dragon’s Dogma تغییری در اساس بازی اصلی ایجاد نکرده و بیشتر شبیه به یک نسخه‌ی بسیار گسترده‌تر و باکیفیت‌تر از همان بازی می‌ماند. با یک نقش‌آفرینی فانتزی اکشن طرف هستیم که در نقشه‌ی آن گشت و گذار می‌کنید، کوئست‌های مختلف می‌گیرید و سپس برای تمام کردن آن‌ها دشمنان زیادی را نابود می‌کنید. با این حال، اکشن Dragon’s Dogma شگفت‌انگیز است و قسمت دوم هم جند برابر کلاس‌ها و مهارت‌های بیشتری دارد، ضمن اینکه گرافیکش هم عالی است و همه‌ی این‌ها دلیلی محکم برای حضور این عنوان در میان بهترین بازی‌های مورد انتظار سال ۲۰۲۴ است.

ببینید: تریلر جدید بازی Dragon’s Dogma 2 به گیم‌پلی آن می‌پردازد

۲۲ مارس / ۳ فروردین ۱۴۰۳

Rise of the Ronin

تهیه‌کننده: Sony Interactive Entertainment / سازنده: Team Ninja
سبک: نقش‌آفرینی اکشن
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵

بازی rise of the ronin

سازندگان سری بازی‌های Nioh و نینجا گایدن در جدیدترین ساخته‌شان که با تهیه‌کنندگی سونی ساخته می‌شود، سراغ ساخت یک نقش‌آفرینی جهان‌باز رفته‌اند؛ سبکی که تا به حال تجربه‌ای در آن نداشته‌اند. مبارزات عمیق و عالی Nioh (که هنوز روی دستش نیامده است) را در نظر بگیرید و آن را در یک نقش‌آفرینی بزرگ پر از مراحل اصلی و فرعی و داستانی سینمایی قرار دهید. نتیجه‌ی نهایی بازی «خیزش رونین» (Rise of the Ronin) است. انتظار داریم تا ضمن اینکه بازی بهترین گیم‌پلی سامورایی را در خود جای داده باشد، کیفیت بازی‌های انحصاری سونی را هم ارایه دهد تا احتمالا با بهترین بازی سامورایی تاریخ و یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۴ طرف شویم.

بخوانید: تاریخ انتشار Rise of the Ronin اعلام شد؛ تریلر جذاب بازی را از دست ندهید
بخوانید: از سیستم مبارزات تا جهان بازی؛ جزئیاتی از گیم‌پلی Rise of the Ronin منتشر شد

۲۲ مارس / ۳ فروردین ۱۴۰۳

Princess Peach: Showtime

تهیه‌کننده: Nintendo / سازنده: Nintendo
سبک: ماجراجویی اکشن
پلتفرم‌ها: نینتندو سوییچ

بازی princess peach showtime از بازی‌های 2024

پس از ده‌ها بازی با محوریت ماریو و لوییجی، این بار نوبت به یکی دیگر از شخصیت‌های اصلی این سری رسیده است تا یک بازی مختص خود داشته باشد. نینتندو تصمیم گرفته است تا برای شخصیت «پرنسس پیچ» یک بازی بسازد و در بازی «پرنسس پیچ: شوتایم» (Princess Peach: Showtime)، این شخصیت وارد یک نمایش می‌شود و صحنه به صحنه، قدرت‌های مختلفی از خود به نمایش می‌گذارد. بازی مراحل مختلفی دارد که برخی سکوبازی و برخی اکشن هستند و طی آن‌ها، پرنسس پیچ مهارت‌های مختلفی مثل کارآگاه، سرآشپز و مبارز کنگ فو را برعهده می‌گیرد.


۳۰ آوریل / ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

Braid Anniversary Edition

تهیه‌کننده: Thekla / سازنده: Thekla
سبک: معمایی
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری، نینتندو سوییچ، کامپیوتر

بازی braid anniversary edition

اگر بگوییم بازی Braid مهم‌ترین بازی مستقل تاریخ است، چندان بیراه نگفتیم. این بازی که عرضه‌اش به دوره‌ی بازی‌های دانلودی کوچک ایکس‌باکس لایو آرکید بازمی‌گردد، مجموعه‌ای از مراحل مختلف که در آن‌ها باید با کنترل زمان معماهای متعددی را حل کنید را مقابل بازی‌کننده می‌گذارد و او را به چالش می‌کشد. هر مرحله‌ی Braid از نظر طراحی عالی و شگفت‌انگیز است و بازی زمان عرضه حسابی سر و صدا به پا کرد؛ مخصوصا که Braid یک نفره توسعه یافته بود و پس از عرضه‌ی آن جریان‌های بزرگی در توسعه‌ی بازی‌های مستقل شکل گرفت. نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Braid از نظر گرافیک و انیمیشن همه چیز را بهبود داده است و بخش‌های تازه‌ای مثل نظرات بازی‌ساز روی هر مرحله و چیزهایی از این قبیل دارد.

بخوانید: بازی Braid با رنگ و لعابی تازه به پلتفرم‌های مدرن می‌آید

۴ ژوئن / ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

Destiny 2: The Final Shape

تهیه‌کننده: Bungie / سازنده: Bungie
سبک: اکشن اول شخص آنلاین
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی destiny 2 از بازی‌های 2024

بسته‌ی الحاقی «آخرین شکل» (The Final Shape) دستینی ۲ قرار است داستان این مجموعه که از بازی نخست شروع شده بود را به پایان برساند. بازی‌کننده‌ها در این بسته‌ی الحاقی با آدم بد اصلی مجموعه یعنی The Witness روبرو می‌شوند تا جلوی ساخت The Final Shape و نابودی تمام دنیا را از سوی او بگیرند. مثل همیشه می‌توان انتظار داشت تا مجموعه‌ای از مراحل جدید، سیاره‌ها و لوکیشن‌های تازه و سلاح‌ها و زره‌های جدید در این بسته‌ی الحاقی به بازی اضافه شوند. این بسته‌ی الحاقی هم‌چنین یک نقشه‌ی کاملا جدید برای گشت و گذار در بازی اضافه می‌کند که همان به‌تنهایی پر از مراحل فرعی کوچک و بزرگ خواهد بود. جاه‌طلبی‌های بانجی برای این بسته‌ی الحاقی ما را مجاب کرد تا آن را در میان موردانتظارترین بازی‌های ۲۰۲۴ قرار دهیم.

بخوانید: تاریخ عرضه‌ی Destiny 2: The Final Shape مشخص شد؛ تریلر آن را ببینید

۲۰ آگوست / ۳۰ مرداد ۱۴۰۳

Black Myth: Wukong

تهیه‌کننده: Game Science / سازنده: Game Science
سبک: نقش‌آفرینی اکشن
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی black myth wukong

چند سالی است که با دیدن ویدیوهای گیم‌پلی بازی Black Myth: Wu Kong به‌وجد آمده‌ایم و این بازی بالاخره یک تاریخ انتشار دارد و به همین خاطر می‌توانیم آن را در میان فهرست موردانتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۴ قرار دهیم. بازی Black Myth: Wu Kong داستانی در بزرگترین رمان حماسی تاریخ چین تعریف می‌کند و طی آن، بازی‌کننده‌ها در نقش «شاه میمون‌ها» به مبارزه با مجموعه‌ای از غول‌های افسانه‌ای چین مشغول می‌شوند. از نظر روند بازی بی‌شباهت به «سکیرو» نیست و یک سیستم مبارزه بر پایه‌ی شکستن دفاع دشمن و در آوردن الگوی حمله‌ی غولآخرهای بزرگ و مختلف دارد. آنچه از دنیا و گیم‌پلی Black Myth: Wu Kong دیده‌ایم خبر از یک بازی شگفت‌انگیز چه از نظر داستانی و چه از نظر گیم‌پلی می‌دهد.

بخوانید: بازی Black Myth: Wukong تابستان آینده منتشر می‌شود؛ تریلر جدید آن را ببینید
ببینید: تریلر جدید Black Myth: Wukong مبارزات عالی آن با غولآخرها را به‌تصویر می‌کشد

۹ سپتامبر / ۱۹ شهریور ۱۴۰۳

Warhammer 40K: Spacemarine II

تهیه‌کننده: Focus Entertainment / سازنده: Saber Interactive
سبک: اکشن سوم شخص
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی warhammer 40k spacemarines 2 از بازی‌های 2024

دنباله‌ی اکشن‌ترین بازی تاریخ وارهمر قرار است از نظر روند، دنباله‌روی همان قسمت نخست باشد. Spacemarine II داستان «کاپیتان تایتوس» از بازی اول را ادامه می‌دهد. تایتوس از سمت سازمان تفتیش عقاید محکوم شده و با اینکه هنوز هم در اولترامارین‌ها باقی مانده، اما رتبه‌اش از او گرفته شده و رفقای قدیمی‌اش هم دیگر حتی به او اعتماد ندارند. کاپیتان تایتوس که دیگر کاپیتان نیست، به مبارزه با ارتش لویاتان تیرانیدها فرستاده می‌شود و به همراهی دو مارین دیگر آن‌ها را مثل گذشته لت و پار می‌کند. بازی در سبک تیراندازی سوم شخص ساخته شده و مبارزاتش مثل قبل مقابل هزاران هیولا و دشمن انجام می‌شود.

بخوانید: بازی Warhammer 40K Space Marine 2 در زمستان عرضه می‌شود؛ تریلر جدید آن را تماشا کنید
بخوانید: با دنیای غنی و جذاب وارهمر ۴۰۰۰۰ آشنا شوید؛ مجموعه مقالات وارهمرشناسی

سه ماهه نخست ۲۰۲۴ / زمستان ۱۴۰۲

S.T.A.L.K.E.R. 2

تهیه‌کننده: GSC Game World / سازنده: GSC Game World
سبک: اکشن اول شخص
پلتفرم‌ها: ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی stalker 2 از بازی‌های 2024

در حالی که قرار بود یکی دو سال پیش شاهد عرضه‌ی استاکر ۲ باشیم، جنگ اوکراین و مشکلات توسعه عرضه‌ی بازی را تا زمانی نامشخص در سال ۲۰۲۴ به عقب انداخت. با این حال، به نظر نمی‌رسد که این تاخیرها تاثیری در کیفیت بازی گذاشته باشد و «استاکر ۲: قلب چرنوبیل» (STALKER 2: Heart of Chernobyl) قرار است یکی از بهترین بازی‌های سال باشد. مکانیک‌های همیشگی استاکر، از مکانیک‌های بقا در دنیای پرخطر گرفته تا مجموعه‌ای از دشمنان با هوش مصنوعی پیشرفته، همگی در استاکر ۲ جمع شده‌اند تا دنیایی باورپذیر و ترسناک را مقابل مخاطب بگذارند. بازی هنوز هم یک اکشن اول شخص ترسناک است که باید در دنیایش به کشف اتفاقات مختلف بپردازید و ثانیه به ثانیه اتفاق تازه و غیرمنتظره ببینید. علیرغم مسیر پر چالش توسعه‌ی استاکر ۲، همچنان می‌توان انتظار داشت که این بازی یکی از بهترین بازی‌های ۲۰۲۴ باشد.

ببینید: تریلر جدیدی از استاکر ۲ منتشر شد

سه ماهه سوم ۲۰۲۴ / تابستان ۱۴۰۳

Baby Steps

تهیه‌کننده: Devolver Digital / سازنده: Maxi Boch، Gabe Cuzzillo، Bennett Foddy
سبک: ماجراجویی
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، کامپیوتر

بازی baby steps از بازی‌های موردانتظار سال 2024

سازنده‌ی بازی معروف Getting Over it، بازی‌ای که در آن مردی در یک دیگ را با مشقت از کوه بالا می‌بردید، در ساخته‌ی جدیدش این بار همان اساس را در کیفیتی بسیار بالاتر پیاده کرده است. در «اولین قدم‌ها» (Baby Steps) کنترل مردی را برعهده می‌گیرید که راه رفتن یادش رفته است. قدم برداشتن در بازی Baby Steps کار ساده‌ای نیست و ممکن است با یک قدم اشتباه برداشتن و پا را به درستی روی سطوح نگذاشتن، زمین بخورید. در این میان هم اتفاقات مختلف و متنوع بازی را تازه نگه می‌دارند و کاری می‌کنند تا تجربه‌ی Baby Steps بسیار بامزه و بانمک شود.


سه ماهه سوم ۲۰۲۴ / تابستان ۱۴۰۳

Demonschool

تهیه‌کننده: Ysbryd Games / سازنده: Necrosoft Games
سبک: نقش‌آفرینی تاکتیکی
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری، نینتندو سوییچ، کامپیوتر

مورد انتظار ترین بازی های 2024

بازی «مدرسه‌ی هیولایی» (Demonschool) تمام و کمال با الهام از شماره‌های کلاسیک و قدیمی سری پرسونا ساخته شده است؛ طوری که از المان مدرسه گرفته تا هیولاها و مبارزات تاکتیکی، همگی در Demonschool پیدا می‌شوند. دقیقا مثل پرسونا، باید تعادلی بین مدرسه و کارهای داخل آن و مبارزات در سیاهچال‌ها پیدا کنید و فعالیت‌هایی که در مدرسه و با شخصیت‌ها انجام می‌دهید، روی توانایی آن‌ها در مبارزات تاثیر می‌گذارند. بازی مجموعه‌ای از شخصیت‌های مختلف دارد که می‌توانید قصه‌یشان را دنبال کنید. ظاهرا Demonschool می‌خواهد یک داستان ترسناک و جذاب هم تعریف کند که امیدواریم خوب از آب در بیاید و یکی از بازی‌های سورپرایزکننده‌ی سال ۲۰۲۴ باشد.

<p>

بخوانید: بازی نقش‌آفرینی استراتژی Demonschool معرفی شد؛ تریلر گیم‌پلی را ببینید


سه ماهه سوم ۲۰۲۴ / تابستان ۱۴۰۳

Final Fantasy XIV: Dawntrail

تهیه‌کننده: Square Enix / سازنده: Creative Business Unit III
سبک: نقش‌آفرینی آنلان کلان
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، کامپیوتر

بهترین و موردانتظارترین بازی‌های 2024

بسته‌ی الحاقی سال آینده‌ی فاینال فانتزی ۱۴ قرار است یکی از بزرگترین بسته‌های محتوایی بازی باشد و ضمن اضافه کردن مجموعه‌ای از شهرها و سرزمین‌های جدید، تغییرات بزرگی هم به خود بازی اصلی بیاورد. بسته‌ی الحاقی Dawntrail می‌خواهد حال و هوای تابستانی و فعالیت‌های ساحلی سرگرم‌کننده‌ی مختلفی را به فاینال فانتزی ۱۴ اضافه کند. یکی از بزرگترین پیشرفت‌های Dawntrail در گرافیک کل فاینال فانتزی ۱۴ خواهد بود. محیط‌ها و نورپردازی و کیفیت شخصیت‌ها قرار است با این بسته‌ی الحاقی بالا برود. دو کلاس کاملا جدید هم بخشی از این بسته‌ی الحاقی خواهد بود. سیاهچال‌های جدید و ریدها و نقشه‌های تازه هم مثل همیشه در قالب این بسته‌ی الحاقی به بازی اضافه خواهند شد.

ببینید: بسته‌ی الحاقی جدید فاینال فانتزی ۱۴ معرفی شد

سه ماهه سوم ۲۰۲۴ / تابستان ۱۴۰۳

Lost Records: Bloom and Rage

تهیه‌کننده: Don’t Nod / سازنده: Don’t Nod
سبک: ماجراجویی
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بهترین بازی‌های 2024

خالقان سری بازی‌های Life is Strange چند وقتی است که این مجموعه‌ی خود را به دست اسکوئر انیکس سپرده‌اند و با اینکه اسکوئر به‌خوبی این مجموعه را ادامه داده، خودشان تصمیم گرفته‌اند تا با یک بازی جدید در همان سبک، موفقیت Life is Strange را دوباره تکرار کنند. اطلاعات زیادی از بازی Lost Records: Bloom and Rage منتشر نشده، جز اینکه این بار هم با یک بازی داستان-محور و ماجراجویی طرف هستیم. بازی دو خط داستانی جدا دارد. در ابتدا قصه‌ی چند دوست مدرسه‌ای در سال ۱۹۹۵ را دنبال می‌کنیم و سپس ۲۷ سال بعد، این جمعیت دوباره کنار هم جمع می‌شوند تا از راز اتفاقی که آن‌ها را جدا کرده بود، پرده بردارند.

ببینید: تریلر معرفی بازی Lost Records Bloom and Rage

سه ماهه سوم ۲۰۲۴ / تابستان ۱۴۰۳

Metaphor ReFantazio

تهیه‌کننده: Atlus / سازنده: Team Zero
سبک: نقش‌آفرینی ژاپنی
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی metaphor refantazio

بازی «متافور» (Metaphor ReFantazio) در ظاهر یک پرسونا قرون وسطایی است. بازی توسط همان تیمی ساخته می‌شود که پرسونا ۳ و ۴ و ۵ را ساخته‌اند و چه از نظر روند و چه از نظر طراحی‌های هنری، بسیار یادآور همان بازی‌های جدید پرسوناست. حتی با اینکه با دنیایی کاملا متفاوت و استیم‌پانک-طور طرف هستیم، هیولاها و دیوهای پرسونایی در متافور باز هم پیدا می‌شوند. از نظر روند، بازی سیستم‌هایی اکشن و در عین حال هم مبارزات نوبتی پرسونا را در خود دارد. گشت و گذار در دنیای متفاوت بازی و صحبت با شخصیت‌ها و هیولاهای مختلف هم سیستم‌های دیگری است که می‌توانیم در متافور انتظار دیدن آن‌ها را داشته باشیم. برای طرفداران بازی‌های نقش‌آفرینی ژاپنی، متافور یکی از مهم‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۴ خواهد بود.</p><p>

بخوانید: از داستان تا گیم‌پلی؛ اطلاعات جدیدی از بازی Metaphor: ReFantazio منتشر شد

بخوانید: بازی Metaphor: ReFantazio از سازنده‌ی پرسونا معرفی شد؛ تریلر آن را تماشا کنید

سه ماهه سوم ۲۰۲۴ / تابستان ۱۴۰۳

The First Descendant

تهیه‌کننده: Nexon / سازنده: Nexon
سبک: اکشن سوم شخص آنلاین
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

مورد انتظار ترین بازی های 2024

بازی The First Descendant یک اکشن آنلاین چند نفره‌ی دیگر بین آن همه بازی هم‌سبک است. تیمی چهار نفره از بازی‌کننده‌ها کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و تلاش می‌کنند تا با مجموعه‌ای از دشمنان مختلف، از موجودات کوچک گرفته تا غولآخرهای بسیار بزرگ، مقابله کنند. چیزی که در The First Descendant بیش از هر چیز خودنمایی می‌کند، کیفیت گرافیکی بسیار بالای بازی است. با این حال، بازی‌های رایگان باکیفیت کره‌ای کم نیستند و همه‌یشان هم از یک روند پیروی می‌کنند: بازی خشک و خالی‌ای که تا در آن به پرداخت پول روی نیاورید، به جایی نمی‌رسید. انتظار نداریم The First Descendant هم چیز متفاوتی باشد.

بخوانید: گیم‌پلی و جزییات بازی آنلاین رایگان The First Descendant منتشر شد

۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

Avowed

تهیه‌کننده: Xbox Game Studios / سازنده: Obsidian Entertainment
سبک: نقش‌آفرینی اکشن
پلتفرم‌ها: ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی avowed

استودیوی بازی‌سازی «آبسیدین» که آن‌ها را بیشتر به خاطر «فال‌آوت: نیو وگاس» و هم‌چنین نقش‌آفرینی فضایی The Outer Worlds می‌شناسیم، این بار تصمیم گرفته است تا یک اسکایریم برای طرفداران بسازد. بازی Avowed هم یک نقش‌آفرینی اکشن اول شخص است که در آن شخصیتی برای خود می‌سازید، در نقشه‌ی بازی به دنبال کوئست‌های مختلف می‌روید، با کاراکترهای مختلف به صحبت مشغول می‌شوید و طی مبارزات اول شخص تن به تن یا جادو-محور، دشمنان مقابل خود را شکست می‌دهید. بازی Avowed می‌تواند یکی از مهم‌ترین بازی‌های ۲۰۲۴ ایکس‌باکس باشد. اینکه بازی چقدر خوب باشد، به عمق مکانیک‌های نقش‌آفرینی و قصه‌اش بازمی‌گردد که فعلا چیزی از آن نمی‌دانیم، اما از استودیوی آبسیدین انتظار یک بازی باکیفیت را داریم.

ببینید: بازی نقش‌آفرینی جدید آبسیدین به نام Avowed را ببینید؛ یک دنیای جادویی زنده

۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

Hades II

تهیه‌کننده: Supergiant Games / سازنده: Supergiant Games
سبک: روگ‌لایک اکشن
پلتفرم‌ها: کامپیوتر

بازی hades ii

سازندگان بازی «هیدس» (Hades) تا به حال در کارنامه‌ی کاری بلند و بالای خود، دست به ساخت یک دنباله نزده بودند؛ طوری که تمام بازی‌هایشان یک مجموعه‌ی جدید بود. این جریان در پی موفقیت هیدس تغییر کرده است و با Hades II روبرو شده‌ایم. قرار است Hades II از همه نظر دنباله‌روی بازی اصلی باشد و آن را گسترش دهد. همان ساختار روگ‌لایک و همان سیستم مبارزه، اما این بار با تمرکز بیشتر روی جادو، قابلیت‌ها و مهارت‌های بیشتر و شخصیت‌هایی تازه و همچنین تعدادی شخصیت آشنا، می‌توانند Hades II را حتی از بازی اول هم جذاب‌تر و سرگرم‌کننده‌تر کنند و همین موضوع به‌راحتی آن را یکی از بزرگترین و مهم‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۴ می‌کند. بازی مثل قسمت اول در ابتدا به صورت آزمایشی عرضه خواهد شد.

بخوانید: بازی Hades II برای کامپیوتر معرفی شد؛ تریلر گیم‌پلی آن را تماشا کنید

۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

Hyper Light Breaker

تهیه‌کننده: Gearbox Publishing / سازنده: Heart Machine
سبک: اکشن سوم شخص
پلتفرم‌ها: کامپیوتر

مورد انتظار ترین بازی های 2024

دنباله‌ی Hyper Light Drifter، به‌عنوان یکی از بهترین بازی‌های مترویدوانیا اکشن چند سال اخیر، از همه لحاظ بزرگتر شده و خود را برای عرضه در سال ۲۰۲۴ آماده کرده است. گرافیک پیکسل‌آرت و دوبعدی قسمت اول در Hyper Light Breaker جای خود را به یک بازی سه‌بعدی بزرگ داده است و این بار در محیطی سه‌بعدی نه‌تنها مبارزه می‌کنید، بلکه حتی سکوبازی هم به بخشی از گیم‌پلی تبدیل شده است. با این حال، حس و حال خاص دنیای هایپر لایت دریفتر و سبک هنری جذاب بازی در این دنیای سه‌بعدی هم حفظ شده است.

ببینید: بازی Hyper Light Breaker معرفی شد؛ تریلر آن را تماشا کنید

۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

Little Nightmares III

تهیه‌کننده: Bandai Namco Entertainment / سازنده: Supermassive Games
سبک: سکوبازی معمای
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری، نینتندو سوییچ، کامپیوتر

بازی little nightmares 3

مجموعه بازی‌های «کابوس‌های کوچک» قرار است ادامه پیدا کنند، اما نه خبری از سازندگان اصلی است و نه قصه و شخصیت‌های دو قسمت نخست بازخواهند گشت. بازی «کابوس‌های کوچک ۳» (Little Nightmares III) دو شخصیت اصلی جدید دارد که هر کدام مهارت‌های خاص خود را دارند و در حل معماها باید از هر دو کمک بگیرید. قابلیت جدید بازی، امکان تجربه‌ی آن به صورت دو نفره است؛ طوری که کنترل هر شخصیت را یک بازی‌کننده برعهده می‌گیرد. از نظر روند هم همان ساختار سکوبازی معمایی در Little Nightmares III تکرار شده است و انتظار گیم‌پلی جدیدی از آن را نداریم.

بخوانید: بازی Little Nightmare 3 معرفی شد؛ تریلر گیم‌پلی آن را ببینید

۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

Replaced

تهیه‌کننده: Coatsink / سازنده: Sad Cat STUDIOS Limited
سبک: ماجراجویی
پلتفرم‌ها: ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی replaced

بازی «جایگزین شده» (Replaced) از پروژه‌های مستقلی است که سال‌ها در دست توسعه بوده و بالاخره قرار است در سال جدید میلادی منتشر شود. بازی یک تجربه‌ی ماجراجویی پیکسل آرتی است که طی آن، قصه‌ای خطی را دنبال می‌کنید و صحنه‌های کارگردانی شده‌ی جذابی می‌بینید. سبک هنری پیکسل‌آرت بازی جذاب‌ترین بخش آن است؛ استایلی که با تکنیک‌های گرافیکی مدرن ادغام شده تا تصویری متفاوت و تازه به نمایش گذاشته شود. بازی Replaced دنیایی سایبرپانکی دارد و از همه لحاظ یادآور بلید رانر است. امیدواریم داستان و گیم‌پلی خوبی تنگ آن کارگردانی هنری عالی زده شود تا با یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۴ روبرو شویم.

ببینید: تریلر جدیدی از بازی پلتفرمر و علمی‌تخیلی Replaced منتشر شد

۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

Decapolice

تهیه‌کننده: Level-5 / سازنده: Level-5
سبک: نقش‌آفرینی
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، نینتندو سوییچ

مورد انتظار ترین بازی های 2024

بازی «دکاپولیس» یک نقش‌آفرینی کارآگاهی محیط باز متفاوت است که توسط تیم سازنده‌ی مجموعه‌ی معمایی معروف «پروفسور لیتون» ساخته می‌شود. برخلاف بازی‌های ماجراجویی و همیشگی آن‌ها، این بار در دکاپولیس (Decapolice) ضمن اینکه در نقشه‌ی بازی گشت و گذار می‌کنیم و معمای مختلف حل می‌کنیم، بسیاری از بخش‌های بازی با مبارزات نوبتی نقش‌آفرینی پیش می‌رود. شخصیت‌های زیادی در بازی وجود دارند که هر کدام مهارت‌های خاص خود را دارند و چه در پیدا کردن سرنخ‌های مختلف و چه در مبارزات می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. به نظر با بازی کامل و بزرگی در سبک ماجراجویی طرف هستیم و می‌توانیم انتظار داستان بلند و بالایی هم از آن داشته باشیم.


۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

The Plucky Squire

تهیه‌کننده: Devolver Digital / سازنده: All Possible Futures
سبک: ماجراجویی اکشن
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، نینتندو سوییچ، کامپیوتر

بازی the plucky squire

بازی Plucky Squire از آن دسته بازی‌های مستقل خلاق است که هر چند وقت یک بار به چشم‌مان می‌خورد. بازی نه‌تنها با طراحی‌های هنری عالی‌اش خودنمایی می‌کند، بلکه مجموعه‌ای از گیم‌پلی‌ها و سبک‌های مختلف را در خود جای داده است؛ طوری که از اکشن سکوبازی دوبعدی و ماجراجویی اشاره و کلیک و رمان تعاملی گرفته تا اکشن سه‌بعدی در گیم‌پلی بازی پیدا می‌شود. اگر سازندگان Pluck Squire توانسته باشند تعادل خوبی از این گیم‌پلی‌های متنوع در بازی‌شان پیدا کنند، بدون شک با یکی از زیباترین بازی‌های سال ۲۰۲۴ طرف هستیم.</p><p>

ببینید: تریلر گیم‌پلی The Plucky Squire


۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

Test Drive Unlimited Solar Crown

تهیه‌کننده: Nacon / سازنده: KT Racing
سبک: مسابقه‌ای
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، نینتندو سوییچ، کامپیوتر

بهترین و موردانتظارترین بازی های ۲۰۲۴

سری بازی‌های مسابقه‌ای «تست درایو» را نه به خاطر بازسازی دنیای خودروها و بلکه با گیم‌پلی جذاب‌شان که حول رانندگی در نقشه‌ای باز می‌گردد، می‌شناسیم. بیشتر زمان بازی‌های تست درایو را مشغول رانندگی در شهر و گوش دادن به رادیوهای عالی بازی و امتحان خودروهای مختلف هستید و این روند قرار نیست در جدیدترین شماره‌ی این سری یعنی تغییر پیدا کند. بازی Test Drive Unlimited Solar Crown هم تلاش کرده است تا همان حس و حال شماره‌های قبلی را تکرار کند و امکان ساخت و کنترل یک شخصیت راننده و داشتن گاراژهای مختلف و قمار بازی کردن و پول در آوردن و چیزهایی از این قبیل در بازی پیدا می‌شود. این بازی می‌تواند به‌راحتی یکی از مهم‌ترین بازی‌های ۲۰۲۴ برای دوست‌داران بازی‌های رانندگی باشد.</p>

ببینید: تریلر Test Drive Unlimited Solar Crown

۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

UFL

تهیه‌کننده: Strikerz Inc / سازنده: Strikerz Inc
سبک: ورزشی، شبیه‌سازی
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری

بازی ufl

چیز زیادی از بازی ULF نمی‌دانیم، جز اینکه کریستیانو رونالدو شخصا ۴۰ میلیون دلار در توسعه‌ی این بازی سرمایه‌گذاری کرده است؛ سرمایه‌گذاری‌ای که فکر نمی‌کنیم بازگشت مالی خوبی داشته باشد. بازی ULF از همان ابتدا خود را به عنوان رقیب بزرگ فیفا و پرو معرفی کرد، در حالی که پرو با سابقه‌ی بلند و بالایش تغییر ساختار تجاری‌اش به رایگان، به شکلی زمین خورده است که احتمال بازگشتش وجود ندارد. آن وقت بازی UFL هم می‌خواهد یک تجربه‌ی رایگان مثل eFootball باشد و بخش بخش بازی را جداگانه به مخاطب بفروشد. گیم‌پلی UFL را هم دیده‌ایم و قرار نیست در خواب هم با فیفا رقابت کند.

ببینید: اولین تریلر گیم‌پلی بازی UFL را ببینید؛ رقیب FIFA و eFootball

۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

Hollow Knight: Silksong

تهیه‌کننده: Team Cherry / سازنده: Team Cherry
سبک: ماجراجویی اکشن، مترویدوانیا
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، نینتندو سوییچ، کامپیوتر

بازی hollow knight silksongight=”563″ /&gt;

<p>دنباله‌ی یکی از بزرگترین و بهترین بازی‌های مترویدوانیا چند سال گذشته، تاریخ انتشار مشخصی ندارد، اما جمعیت بزرگی از گیمرها منتظر عرضه‌ی آن در سال ۲۰۲۴ نشسته‌اند و امیدوارند تا تجربه‌ی شگفت‌انگیز Hollow Knight دوباره در دنباله‌اش یعنی Silksong تکرار شود. بازی Hollow Knight را می‌توان اساسا یک تجربه‌ی سولزلایک دوبعدی نامید؛ طوری که چه از طراحی مراحل آن گرفته و چه مبارزات و غولآخرهایش، همگی یادآوری بهترین بخش‌های سری سولز هستند. بازی Hollow Knight: Silksong هم قرار است همان روند بازی قبل را بزرگتر و بهتر تکرار کند.

ببینید: تریلر گیم‌پلی Hollow Knight: Silksong منتشر شد؛ انتشار بازی برای گیم‌پس

۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

Stellar Blade

تهیه‌کننده: Sony Interactive Entertainment / سازنده: ShiftUp
سبک: اکشن سوم شخص
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵

بازی stellar blade

بازی کره‌ای Stellar Blade از کشف‌های سونی برای پلتفرم خود است و با توجه به آنچه از بازی دیده‌ایم، باید از آن انتظار کیفیت ساخته‌های خود سونی را داشته باشیم. بازی یک اکشن سوم شخص است که در آن کنترل شخصیتی به نام Eve را به‌دست می‌گیریم و طولی نمی‌کشد تا با شخصیت دومی به نام Adam روبرو می‌شویم تا نمادگرایی سطحی بازی به بهترین شکل خود را جلوه دهد. از نظر روند، بازی یک سیستم مبارزه بایونتا-طور دارد که به جاخالی دادن پاداش می‌دهد و بخش‌هایی از گیم‌پلی به سکوبازی سپری می‌شود. به غیر از مبارزات جذاب، از نظر گرافیک و انیمیشن هم بازی در رده‌ی بالایی قرار می‌گیرد و همه چیز آن نشان‌دهنده‌ی یکی از بازی‌های مهم سال ۲۰۲۴ است.

ببینید: تریلر گیم‌پلی Stellar Blade

۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

Star Wars Outlaws

تهیه‌کننده: Ubisoft / سازنده: Massive Entertainment
سبک: ماجراجویی اکشن
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی star wars outlaws

در حالی که الکترونیک آرتز از حق انحصاری خود در ساخت بازی‌های جنگ ستارگان به‌خوبی استفاده نمی‌کرد، لوکاس‌فیلم تصمیم گرفت تا با شرکت‌های مختلف دیگر برای ساخت بازی وارد مذاکره شود و یکی از اولین نتایج این همکاری‌های تازه، بازی Star Wars Outlaws یوبی‌سافت است. نمی‌دانیم یوبی‌سافت کی می‌خواهد بی‌خیال فرمول جهان‌باز خود شود که در آن به شستن نقشه‌ی بزرگ از بالا تا پایین مشغول می‌شویم و کمپ‌های مختلف را فتح می‌کنیم. بازی Star Wars Outlaws هم این روند را دنبال می‌کند، اما کیفیت ساخت و استانداردهای بسیار بالایی دارد و شک نداریم که سرگرم‌کننده است و حداقل با توجه به نام جنگ ستارگان می‌توان آن را با خیال آسوده یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۴ در نظر گرفت.</p>

بخوانید: بازی جهان باز جنگ ستارگان به‌نام Star Wars Outlaws معرفی شد؛ تریلر و گیم‌پلی آن را ببینید

۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

Zenless Zone Zero

تهیه‌کننده: mihoyo / سازنده: mihoyo
سبک: اکشن
پلتفرم‌ها: کامپیوتر، اندروید، آی‌او‌اس

بازی zenless zone zero

اگر بگوییم «گنشین ایمپکت» پول‌سازترین بازی دنیا بعد از فورتنایت است، چندان بیراه نگفته‌ایم. شرکت سازنده‌ی این بازی هم با پول هنگفتی که از فروش لوت باکس در گنشین ایمپکت به جیب می‌زند، چند پروژه‌ی مختلف بسیار بزرگ دیگر را شروع کرده است که یکی از آن‌ها بازی علمی-‌تخیلی Zenless Zone Zero است که در میان بازی‌های موردانتظار ۲۰۲۴ قرار دارد. این بازی اکشن بیش از هر چیز با سبک هنری شگفت‌انگیزش سر و صدا راه انداخته و از نظر گیم‌پلی، تجربه‌ی عجیب و غریبی ارایه نمی‌دهد. چند شخصیت را همزمان به مبارزه می‌برید و طی یک سیستم مبارزه‌ی اکشن و سریع، بین این شخصیت‌ها رفت و آمد و چندضرب‌های خود (کمبو) را حفظ می‌کنید. در حال حاضر که بازی پر است از آیتم‌هایی که تا برایشان خرج نکنید، پیشرفت ممکن نمی‌شود، و امیدواریم که نسخه‌ی نهایی کمی حال و روز بهتری داشته باشد.

ببینید: تریلر جذاب بازی نقش‌آفرینی Zenless Zone Zero گیم‌پلی آن را به نمایش می‌گذارد

۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

تهیه‌کننده: Paradox Interactive / سازنده: The Chinese Room
سبک: نقش‌آفرینی اکشن
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی vampire bloodlines 2

دنباله‌ی یکی از محبوب‌ترین بازی‌های نقش‌آفرینی‌ تاریخ سال‌هاست که با مشکل روبرو شده اما سازندگان Vampire Bloodlines 2 قول داده‌اند که بالاخره بازی در سال ۲۰۲۴ عرضه شود. بازی Vampire Bloodlines 2 مثل قسمت نخست یک نقش‌آفرینی اکشن است که در آن کنترل خون‌آشامی را در دنیای خون‌آشام‌ها و شخصیت‌های فانتزی مختلف برعهده می‌گیرید. نژادهای خون‌آشامی مختلف که هر کدام قدرت‌های خاص خود را دارند بخش مهمی از بازی هستند و انتظار داریم که مثل Vampire Bloodlines اصلی، نژادها و کلاس‌ها و مهارت‌ها روی خط داستانی و گیم‌پلی هم تاثیر بزرگی بگذارند، اما چشم‌مان آب نمی‌خورد.

ببینید: تریلر گیم‌پلی Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

DS2

تهیه‌کننده: Sony Interactive Entertainment / سازنده: Kojima Productions
سبک: اکشن ماجراجویی
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵

بازی death stranding 2

با توجه به اینکه داستان «دث استرندینگ» پایان بسیار خوبی را تجربه کرد و اتفاقاتی مثل خود پدیده‌ی دث استرندینگ و انقراض و ارواح و استفاده از جنین همگی سرانجام خوبی را تجربه کردند، دقیقا نمی‌دانیم هیدئو کوجیما می‌خواهد چه داستانی در این دنیای جذاب تعریف کند. کم و بیش می‌دانیم که «سم پورتر بریجز» پیر شده است، ظاهرا دخترش بزرگ شده و «هیگز» هم که آدم‌بد بازی نخست بود، هنوز در قصه وجود دارد و یک فرقه برای خود راه انداخته است. حتی از گیم‌پلی بازی کمتر از داستان آن می‌دانیم، مخصوصا که تمام عناصر اصلی دنیای بازی که گیم‌پلی حول آن‌ها طراحی شده بود، در پایان قصه از بین رفتند. تنها چیزی که از آن مطمئن هستیم، توانایی هیدئو کوجیما در غافلگیر کردن طرفداران خود است و همین برای اینکه آن را در فهرست بهترین بازی‌های ۲۰۲۴ قرار دهیم، بس است.

ببینید: تریلر معرفی DS2

۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

Senua’s Saga II: Hellblade

تهیه‌کننده: Xbox Game Studios / سازنده: Ninja Theory
سبک: اکشن سوم شخص
پلتفرم‌ها: ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی hellblade 2 از بهترین بازی‌های 2024

قسمت نخست بازی «هل‌بلید» (Hellblade) یک تجربه‌ی مستقل بود که با بودجه‌ای نسبتا کوچک و با هدف به تصوی کشیدن چالش‌های یک بیمار روانی ساخته شده بود. حال که استودیوی بازی‌سازی نینجا تئوری به بخشی از مایکروسافت تبدیل شده و با پول مایکروسافت یک بازی تراز اول می‌سازد، انتظار داریم تا هل‌بلید ۲ (Senua’s Saga: Hellblade II) گیم‌پلی ساده و پیش پا افتاده‌ی خود را با یک تجربه‌ی عمیق پر از مکانیک‌ها و سیستم‌های مختلف جایگزین کند، اما فعلا که چیزی جز گرافیک و انیمیشن‌های شگفت‌انگیز از بازی ندیده‌ایم و گیم‌پلی هل‌بلید ۲ هم تفاوتی هم با قسمت نخست نداشته است. با تمام این اوصاف، کم و بیش از کیفیت سینمایی بازی و توانایی‌اش در داستان‌گویی اطمینان داریم و آن را باید یکی از مهم‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۴ در نظر بگیریم.</p>

ببینید: تریلر جدید بازی Senua’s Saga: Hellblade 2 منتشر شد؛ عرضه در سال ۲۰۲۴

۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

تهیه‌کننده: Konami / سازنده: Virtuos Studios
سبک: اکشن سوم شخص، مخفی‌کاری
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی metal gear solid delta snake eater از بازی‌های 2024

متال گیر سالید ۳ پرفروش‌ترین و بزرگترین بازی مجموعه نیست، اما بین طرفداران محبوبیت بسیار بالایی دارد و این موضوع هم کونامی را برانگیخته است تا دست به ساخت یک بازی از روی آن بزند. بازی Metal Gear Solid Delta: Snake Eater قرار است یک بازسازی کاملا وفادار به نسخه‌ی اصلی باشد و همین کافی است تا آن را در میان بازی‌های موردانتظار ۲۰۲۴ قرار دهیم؛ یعنی صحنه به صحنه و بخش به بخش بازی عینا نمایانگر نسخه‌ی اصلی خواهند بود و حتی از فایل‌های صوتی نسخه‌ی قدیمی دوباره در این بازسازی استفاده شده و دستی به آن‌ها زده نشده است. با توجه به اینکه هیدئو کوجیما نقشی در تولید این بازسازی ندارد، این رویه بدون شک بهترین راه برای بازسازی یک بازی در حد و اندازه‌ی متال گیر سالید ۳ بوده است.

ببینید: تریلر گیم‌پلی بازسازی متال گیر سالید ۳ نوید یک بازی وفادارانه را می‌دهد

۲۰۲۴ / ۱۴۰۳

Silent Hill 2

تهیه‌کننده: Konami / سازنده: Bloober Team
سبک: اکشن سوم شخص ترسناک
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری، کامپیوتر

بازی silent hill 2 از بازی‌های 2024

برخلاف بازسازی متال گیر سالید ۳ که جز گرافیک و انیمیشن، نمی‌خواهد تغییر دیگری در بازی ایجاد کند، بازسازی سایلنت هیل ۲ بیشتر شبیه به یک بازنگری بر سایلنت هیل ۲ می‌ماند. این جاست که متوجه می‌شویم چرا نباید به یک اثر کلاسیک دست زد، چون ثانیه به ثانیه‌ی آنچه از بازسازی سایلنت هیل ۲ دیده‌ایم، نه‌تنها روح نسخه‌ی اصلی را تداعی نمی‌کند، بلکه بیشتر شبیه به یک نسخه‌ی فکاهی از تجربه‌ی بزرگی در حد و اندازه‌ی سایلنت هیل ۲ می‌ماند. میان‌پرده‌هایی که حس و حال بازی اصلی را تغییر داده‌اند، دوربین آزاد و روی شانه‌ای که حس خفقان دوربین ثابت و قاب‌های عالی سایلنت هیل ۲ را ندارد و طراحی‌هایی که به کارگردانی هنری نسخه‌ی اصلی لطمه زده‌اند، قرار نیست به جمعیت جدیدی از مخاطبان از چرایی اهمیت بالای سایلنت هیل ۲ بگوید.

ببینید: بازسازی سایلنت هیل ۲ برای پلی‌استیشن ۵ و کامپیوتر معرفی شد؛ تریلر آن را تماشا کنید

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

برچسب‌ها :
دیدگاه شما